IARU R1 6m contest 15-16. června 2013

Na tenhle závod se vždy těším – 6m je prostě Magic band a dokáže příjemně překvapit. Bohužel nedávno se našim krajem prohnaly povodně, které zaměstnaly i pár našich členů a tak z dlouho plánované klubové akce se nakonec stalo sólo pro jednoho operátora.

Pár dní před závodem vypadaly podmínky šíření velmi nadějně, pásmo se pravidelně otevíralo do docela zajímavých směrů a i z domova na hábinu jsem udělal řadu pěkných spojení.  V sobotu odpoledne jsem tak docela natěšen dorazil na naše vysílací středisko, nainstaloval zařízení … a snažil se překousnout zklamání. Před závodem byla na pásmu slyšet jediná stanice (která mě navíc otrávila chuť závodit hned na začátku – to když se operátor přiznal k použitému výkonu). Nejsem svatý, nemám za rádiem cejchovaný wattmetr s červenou čárkou u 25w. A vím že limit platný v ČR je proti ostatním zemím hendikepující (a s přechodem na televize na digital už nemá ani věcné opodstatnění), ale co je moc to je moc …

V sobotu to bylo vysloveně trápení, mimo jedno Ukrajince všechna ostatní spojení v okruhu „kam anténa dohlédne“. A tak jsem si odskočil podívat na Dětský den, který nedaleko pořádali místní myslivci (a čepovali tam dobré pivo, hi). V Neděli to bylo o trošínek lepší ale stejně jsem v provozáku na 2m za dvě hodiny udělal víc spojení než za celý závod na 6m. A aby byla ironie osudu dokonalá, hned v pondělí se šestiměr zase otevřel snad do celé Evropy. Prostě Magic band, který tentokrát ukázal tu svoji horší tvář.

Konečný výsledek 60 spojení a 42 tis. bodů je snad nejhorším výsledkem, jaký se z Chotěšova v tomhle závodě udělal.