Holice po čtyřiadvacáté 23 – 24.8. 2013

Na letošní setkání do Holic jsem vyrazil již tradičně s Otou, OK1DM a netradičně s Edou, Ok1EM. Jeli jsme zase na dva dny s přespáním v autokempu Hluboký. Po oba dny panovalo nádherné počasí, které jsem si však moc neužil neboť jsem dost času trávil na přednáškách a setkáních v některé z kluboven.

Nějak mi připadalo že letos byla účast nižší než loni, a to jak účastníků tak vystavovatelů. Jen venkovní plochy určené prodejcům různé veteše byly plné. A tak se v podstatě nikde netvořily žádné fronty a člověk si mohl vše pořádně prohlédnout.

Přednášky a setkání, které mě zajímaly, se samozřejmě konaly ve stejný čas a tak to občas byla těžká volba na co se podívat a co oželet. Zejména Pavlovi, OK7PM se povedla přednáška o SDR technologii (takže i já jsem pochopil o co jde) a i představení technologie D-STAR bylo podáno poutavým a pochopitelným způsobem. Na VKV setkání jsem vyfasoval pro klub dva diplomy (a otázkou, kde máme další dva přivedl zástupce ČRK trochu do rozpaků) a z KV setkání si odnesl pětilitrový soudek piva za náš výsledek v letošním IARU HQ contestu.

Dvěma pivy jsem se večer odměnil také v kempu: svoji výzvu, že konstruktér nejlepšího udělátka na přehazování drátu přes překážky a bramborového děla má u mě pivo jsem myslel naprosto vážně. Protože jsem ale nenašel soupeře, tak jsem vyhrál obě kategorie kontumačně a pivo si dal sám. Docela mě to zklamalo, hračičkové asi vymřeli … Na důkaz toho, že jsem byl připraven, mě Ota se speciálním prakem vybaveným  navijákem a s bramborovou bazukou v kempu vyfotil.

Pěkný výlet, kde si člověk osobně pokecal s lidmi, které jinak celý rok jen slyší.